Буває таке, що власники бізнесу також хочуть перейти до Product Management. Я сам перейшов у продакти з останнього свого бізнесу, який благополучно закрив, бо він не злетів у наших реаліях. Вдячна команді STUD-POINT за допомогу і підтримку. І звісно допомогли чек-листи, які полегшили мою роботу в мільйон разів. Як результат маємо успішне завершення проєкту і задоволеність клієнта.
У статті Unit-економіка додатку ми розглядаємо взаємозв’язки між метриками та даємо поради щодо їх оптимізації. Ви визначатимете, які фічі розробляти в першу чергу, а які можуть почекати. Якщо ви тяжко переносите невдачі і боїтеся робити помилки, подумайте кілька разів, перш ніж йти в продакт-менеджмент.
Крок 4 — продуктова команда/ MVT
Наприклад, продуктовий маркетолог вже розуміє, як виявити потреби цільової аудиторії, які метрики важливі для зростання продукту та як тестувати гіпотези для їхньої оптимізації. Також він розуміє, як взаємодіють різні фахівці у команді та у кого яка зона відповідальності. Такі продакт-менеджери добре розуміють технологічний стек продукту. Взаємодіє з розробниками та відповідає за технічну частину товару.
Що це за професія — DevOps-інженер, що входить до його обов’язків та як ним стати, розповідає Володимир Шинкар, Senior Lead DevOps Engineer в Intellias. Задоволені клієнти можуть стати постійними партнерами та надавати позитивні рекомендації шукачам аналогічних послуг. Від ентузіазму, драйвовості Project Manager’a залежить, як рухається marketing manager команда, чи вчасно передаються матеріали, які стосунки складаються з клієнтом. Ви отримаєте сертифікат, який можна повісити на робочому місці і виставити в Stories. Тож якщо шлях Product Manager вас заінтригував, спробуйте зробити перший крок. Зазвичай у сферу product management потрапляють фахівці з різних галузей.
Плюси та мінуси професії
На думку спадає порівняння з лікарем, що перевіряє стан пацієнта, аби призначити відповідне лікування. Є кейси, коли колишні аналітики даних ставали успішними керівниками власних стартапів. Сильний аналітик має так званий helicopter view — бачить картину бізнесу загалом, розуміє більшість процесів у командах. Часто аналітиками стають працівники компаній «Великої четвірки», FMCG та компаній, що займаються мобільним зв’язком. Досвід саме в ІТ-аналітиці не є критичною вимогою, адже найбільш поширена практика — коли аналітик виростає в середині компанії.
- PM відразу має говорити, що існує такий ризик і намагатися знайти «золоту середину».
- Те, що процесів в аутсорсі менше і вони стабільніші, дає аналітику можливість їх «полірувати» й доводити до високого рівня.
- Зазвичай експертиза власника бізнесу — вона в усьому потроху.
- Найчастіше тестування закривається хорошими QA, але певні продуктові підходи до якості є сенс пам’ятати, практикувати і впроваджувати.
Також потрібно вміти продавати свої ідеї команді, щоб надихати її. Ви розраховуватимете CPU, ARPU і ROMI, щоб оцінити прибутковість продукту. Також ви будете відслідковувати ефективність кожного етапу вирви, рахувати конверсії та шукати bottleneck. Навчитися прогнозувати показники, коли немає жодних даних, вам допоможе наша стаття про те, як порахувати Unit-Економіку ідеї для стартапу.
ТОП порад та лайфхаків як треба вивчати англі…
Але щоб стати аналітиком бізнес-процесів, доведеться добряче попрацювати над собою. Після такого вже можна йти на курси, де вам будуть давати завдання, або пробувати одразу влаштуватися на роботу стажером чи джуніором. Я все ж рекомендую після самостійного навчання пройти буткемп-курси від компаній по типу SoftServe, Epam чи Eleks — це майже гарантоване працевлаштування. Цей процес займе у вас від 3 до 6 місяців, в залежності від ваших початкових знань. Бути ввічливим з клієнтом, коли це може бути психологічно і фізично важко. В команді може бути повний завал, все горить, а ти маєш створити картину повного спокою перед клієнтом, щоб закрити собою цю пожежу.
Будемо прислуховуватися до зворотного зв’язку та залучати користувачів у розробку продукту, щоб він дійсно відповідав їхнім очікуванням. Зрозуміла, що відповіді на питання допоможе мені надати лиже стажування. Тоді я почала підписуватись на корисні телеграм-канали, де можуть публікувати пропозиції та подавала резюме куди тільки можна. Так наштовхнулась на STUD-POINT та заповнила заявку, але як eventor іііі…. CEO та Co-Founder в IAMPM
10 років досвіду в маркетингу та управлінні продуктами. Вивела на ринок більше 50-ти проєктів у ролі консультанта, працювала як Product Manager в SaaS, Gaming та EdTech нішах.
СТВОРЕННЯ PRODUCT ROADMAP
Щодо мінусів, то назву адаптацію на проєкті з уже сформованою командою. Це вимагає надзвичайно багато ресурсів, особливо якщо це новий домен. Знайти спільну мову з замовником, налаштувати https://wizardsdev.com/ взаємодію з командою, і найскладніше — швидко розібратися у системі. Для якісної роботи потрібно добре розуміти продукт. В аутсорсі та продукті обов’язки бізнес-аналітика будуть схожими.
Також даний матеріал допоможе розібратися в тому, як розвиватися далі у кар’єрі тім ліда, та що потрібно знати, щоб стати ефективним Team Lead-ом. Якщо прокачувати хард скіли й розширювати свою експертність в різних областях, можна вирости до Software Architect. Прокачавши софт скіли, можна стати менеджером продукту. А опанувавши все разом — Chief Technical Officer (CTO). В усіх цих випадках стелю зарплати важче назвати, ніж середні значення, вона може бути непристойно високою.
Через проблеми з організацією, а не тому, що це входить у сферу відповідальності бізнес-аналітика. Business Analyst (ВА) — це фахівець, який відповідає за збір, аналіз та інтерпретацію складних наборів даних, щоб допомогти компаніям ухвалювати обґрунтовані рішення для ведення бізнесу. Бізнес-аналітика належить до нетехнічних IT-спеціальностей. Тобі не потрібно буде заглиблюватися в об’єктно-орієнтоване програмування і вчити Python або Java.
Ваша сила — це будувати мости, а не стіни
Для цього потрібно буде давати конкретні завдання та відслідковувати результат. Він відповідає за додаток із доставкою продуктів під рецепти. Одного разу, зіткнувшись із проблемою щодо нерозуміння ролей, я провела експеримент і попросила тімліда та керівників департаментів розповісти, як вони бачать продакт-маркетолога і його обов’язки. Вийшов великий список абсолютно не пов’язаних між собою «хотілок», але в підсумку це допомогло всім порозумітися. Ні, це сфера передовсім менеджера проекту, системного аналітика, техліда і безпосередньо розробників.
Повірте, менеджмент не закінчується на словах «Agile» чи «Kanban». Наприклад, продакт-менеджера іноді називають «СЕО продукту» і це, на мою думку, дуже точне визначення. А засновник ProductTank Мартін Еріксон якось показав суть цієї роботи на простій круговій діаграмі, де роль Product Manager перебуває на перетині потреб користувача, бізнесу та технологій. Ну, і в питаннях якості — незважаючи на те, що основне навантаження несуть QA, контролювати процес тестування доведеться. Ну й вихід з ринку, якщо раптом до цього дійде справа (хоча серед українських компаній — це дуже рідкісний момент). У нас продукти частіше просто перестають підтримувати і їх залишають напризволяще.